با هدف تجلیل از متفکران و صاحب نظران و نویسندگان و پژوهشگران ایرانی که در دوران مهجوریت فکر و قلم و اندیشه، قلبی مالامال از عشق به ایران و مردم شریف ایران دارند انجمن اندیشه و قلم بنا دارد در تعدادی از رشته های علون انسانی از شخصتهای برتر این حوزه ها تقدیر و تجلیل کند تا هم سنت حسنه قدردانی از دانشمندان و دانشوران استمرار یابد هم نسل جوان ایران زمین به نخبگان و خبرگان متعهد و شجاع و پر تلاش کشور در این حوزه ها بیشتر آشنا شوند. از این رو امسال در سه حوزه اقتصاد و توسعه، تاریخ معاصر و فلسفه و عرفان بعد از طی شدن فرایندی منصفانه و عالمانه دو نفر از استادان و پژوهشگران و نویسندگان مطرح کشور انتخاب و معرفی و در مراسمی از انها تجلیل خواهد شد و انشالله در سالهای اینده با فراهم شدن امکانات ووحمایتهای لازم این انتخاب به دیگر حوزه های علوم انسانی نیز تسری خواهد یافت .
بر این اساس و نظر به اهمیت نظر افکار عمومی بویژه جامعه علمی و پژوهشی در این انتخاب از علاقمندان به حوزه های تاریخ معاصر و اقتصاد توسعه دعوت می شود نامزدهای مد نظر خود را که شایسته کسب این جایگاه می دانند به انجمن اندیشه و قلم معرفی کنند تا درفهرست اولیه نامزدها قرار گرفته و داوران محترم در هر شاخه در باره انها رای خود را اعلام کنند.

برخی از شاخص های مد نظر انجمت اندیشه و قلم در فرایند انتخاب به شرح زیر است :
1-    کمیت و کیفیت  اثار علمی و پژوهشی اعم از کتاب و پژوهش و مقاله در 5 سال اخیر
2-    ارتباط با رسانه ها و حضور در فضای مجازی به منظور تاثیر گذاری بیشتر بر افکار عمومی و ایفای نقش روشنگری
3-    ارایه سخنرانی و حضور در مجامع عمومی و همایش ها با هدف ارتباط بیشتر و بهتر با مخاطبان
4-    نواوری و خلاقیت در اندیشه و طرح چشم انداز ها و نظریه های جدید در حوزه تخصصی
5-    کمیت و کیفیت فعالیت اموزشی اعم از تدریس در دانشگاه و برگزاری کلاسها و کارگاههای علمی و تخصصی
6-    دغدغه مسایل روز و مشکلات جاری کشور را داشتن و از منظر حوزه تخصصی خود موضع گیری کردن و ارایه راه حل های عملیاتی به مسئولان و مدیران
7-    برخورداری از فروتنی و تواضع علمی در مواجهه با نقدها
8- برخورداری از اخلاق دانشوری و دانشمندی در تعامل با دیگران اعم از استادان و دانشجویان و عامه مردم
9-    شجاعت دفاع از حقوق عامه از منظر دانش تخصصی و مقابله به جریانات دانش ستیز و مروج خرافات و انحراف
10-    حضور در مجامع و همایش های بین المللی و ارتباطات علمی در سطح منطقه ای و جهانی

ازعلاقمندان مشارکت در این رویداد مهم علمی و پژوهشی و فرهنگی دعوت می شود نامزدهای مد نظر خود را با در نظر گرفتن شاخصهای بالا از طریق رایانامه و تلفن های زیر به دبیرخانه انجمن اندیشه و قلم معرفی فرمایند.
همچنین از سازمانها و انجمن ها و بنیادهای علمی و فرهنگی و پژوهشی دعوت می شود در صورت تمایل برای مشارکت و همکاری با انجمن اندیشه و قلم در این اقدام سترگ و مستقل ملی مراتب امادگی و نحوه مشارکت خود را به انجمن اعلام فرمایند.

 

آدرس صفحه معرفی نامزدها (کلیک نمایید)

دبیرخانه جایزه ملی اندیشمندان و نویسندگان برتر ایرانی
انجمن اندیشه و قلم

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به مرکز مطالعات آینده پژوهی فردا بوده و استفاده از مطالب بدون ذکر نام منبع مجاز نیست (طراحی و اجرا: 09125010846)

Template Design:Dima Group

بالا