متن‌کاوی پیشرفته برای آنالیز روندهای صنعت استخراج روسیه

ترجمه : محمد عسکری - منبع : مجله فیوچرز- 2019

چکیده

اقتصاد جهانی برای حفظ زیرساخت‌های مهم صنعتی خود بر دسترسی به فلزات صنعتی، نفت و گاز متکی است. اگرچه احتمالاً تقاضا همچنان بالاست، اما بیشتر ذخایر قابل‌دسترس از بین رفته­اند. رشد ظرفیت آینده از طریق پیشرفت­های تکنولوژیکی بیشتر، تسهیل می­شود. روسیه به‌عنوان یک تولیدکننده پیشرو، توجه زیادی به مزیت رقابتی خود در بازار جهانی، می­کند. این مقاله به یک مطالعه گسترده آینده­پژوهی فناوری در مورد بخش استخراج روسیه ( ازجمله نفت و گاز ) می‌پردازد، که فعالیت‌های آینده‌پژوهی خبره محور با آنالیزهای آماری و تکنیک متن‌کاوی بر پایه هوش مصنوعی و فناوری یادگیری ماشین را ترکیب می‌کند. روش ارائه‌شده به پیوند فناوری‌ها به مباحث غالب ( مثل تغییرات آب و هوایی در مقابل توسعه روستایی ) و علامت‌گذاری روندهای کلیدی، کمک کرده است. علاوه بر این، تخمین‌های کمی می‌توانند به‌سرعت شناسایی شوند. روش تحقیق باید به‌عنوان نمونه­ای برای مطالعات مشابه به‌منظور پشتیبانی از برنامه‌ریزی سیاست و تصمیمات سرمایه‌گذاری بر پایه متن‌کاوی، عمل کند.

 

کلمات کلیدی

صنایع استخراج، بخش معدنی، فناوری­های جدید، آینده­پژوهی فناوری، دیده­بانی آینده(آینده­پژوهی)، متن‌کاوی، دانش، فناوری و نوآوری، فدراسیون روسیه، فناوری­های کلیدی

 

دانلود متن كامل انگلیسی مقاله

کتابهای الکترونیکی مرتبط با آینده پژوهی

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به مرکز مطالعات آینده پژوهی فردا بوده و استفاده از مطالب بدون ذکر نام منبع مجاز نیست (طراحی و اجرا: 09125010846)

Template Design:Dima Group

بالا