در نسل جدید نبردها و در میدان‌های منازعات آینده، سرعت عمل بالا و پشتیبانی سریع و دقیق منابع و تجهیزات به‌واسطه پیش‌بینی مکان بهینه مراکز آمادی از عوامل اصلی موفقیت محسوب می‌شوند.

در این تحقیق تلاش گردیده با استفاده از مدل‌های ریاضی مکان‌یابی و همچنین تکنیک‌های تصمیم‌گیری چندمعیاره فازی، مدلی علمی برای پیش‌بینی مکان بهینه مراکز آمادی در جنگ‌های آینده، ضمن در نظر گرفتن محدودیت‌هایی مانند طول مسیر و هزینه عملیاتی ارائه گردد. تحقیق حاضر از منظر هدف کاربردی و از منظر ماهیت توصیفی پیمایشی بوده که از هر دو شیوه کتابخانه‌ای و میدانی برای گردآوری اطلاعات و از روش هدفمند قضاوتی در مرحله نمونه‌گیری استفاده نموده است. در مسیر تحقیق در گام اول، شاخص‌های تأثیرگذار شناسایی و در سه محور: "سرعت جریان آمادی"،" امنیت مسیرهای پشتیبانی" و "امکان استقرار منابع و تجهیزات" با کمک تکنیک تحلیل سلسله مراتبی فازی و بهره‌گیری از نظرات خبرگان سازمانی وزن‌دهی می‌شوند. سپس اهمیت نسبی گزینه‌های بالقوه تحقیق با کمک فرماندهان و مدیران عملیاتی محاسبه می‌گردد و در ادامه مدل ریاضی مسئله با کمک داده‌های به‌دست‌آمده و روش‌های مکان‌یابی روی شبکه طراحی و ارائه می‌گردد. در انتها نیز با کمک چند سناریو طراحی‌شده و شناسایی 15 گزینه به‌عنوان کاندیدهای انتخاب مرکز آمادی (گره‌های شبکه) به تشریح مدل پیشنهادی و تحلیل نتایج حاصله می‌پردازیم:

منبع : http://www.dfsr.ir/article_21931.html

فروشگاه کتاب‌های الکترونیکی مرتبط با آینده‌پژوهی

کلیه حقوق مادی و معنوی اطلاعات این پایگاه متعلق به مرکز مطالعات آینده‌پژوهی فردا بوده و استفاده از مطالب بدون ذکر نام منبع مجاز نیست

Template Design:Dima Group

بالا