در این گزارش که از سال 1997 هر چهار سال یکبار منتشر می‌شود، روندهای اصلی و عدم قطعیت‌هایی که در دو دهه آینده محیط استراتژیک ایالات متحده را شکل می‌دهد، ارزیابی می‌شود.

Global Trends طوری طراحی شده است که در ابتدای هر دولت یک چارچوب تحلیلی برای سیاست گذاران ایجاد می کند زیرا آنها استراتژی امنیت ملی را تدوین می‌کنند و در آینده ای نامشخص حرکت می کنند. در مقدمه این گزاش آمده است:

«هدف این نیست که پیش بینی خاصی از جهان در سال 2040 ارائه دهیم. در عوض ، هدف ما این است که به سیاست گذاران و شهروندان کمک کنیم تا ببینند چه چیزی ممکن است فراتر از افق باشد و برای مجموعه ای از آینده احتمالی آماده شوند. هر نسخه از Global Trends یک اقدام منحصر به فرد است ، زیرا نویسندگان آن در شورای ملی اطلاعات روش شناسی را تدوین کرده و تجزیه و تحلیل را تدوین می کنند. ما این گزارش را بر اساس دو اصل اصلی سازماندهی تنظیم کردیم: شناسایی و ارزیابی نیروهای وسیع که در حال شکل گیری محیط استراتژیک آینده هستند ، و سپس بررسی نحوه عملکرد مردم و پاسخ رهبران به نیروها. بر اساس اصول سازماندهی ، ما تجزیه و تحلیل را در سه بخش کلی انجام دادیم. ابتدا ، ما نیروهای ساختاری را در چهار زمینه اصلی بررسی می کنیم: جمعیت شناسی ، محیط زیست ، اقتصاد و فناوری. ما این مناطق را به این دلیل انتخاب کردیم که در شکل گیری پویایی های آینده اساسی هستند و از نظر گستردگی نسبتاً جهانی هستند و بر اساس داده ها و شواهد موجود می توان پیش بینی هایی را با درجه اطمینان معقول ارائه دهیم. بخش دوم نحوه تعامل و تلاقی این نیروهای ساختاری با عوامل دیگر را تحت تأثیر قرار می دهد تا بر پویایی های نوظهور در سه سطح تجزیه و تحلیل تأثیر بگذارد: افراد و جامعه ، دولتها و سیستم بین المللی. تجزیه و تحلیل در این بخش شامل درجه بالاتری از عدم قطعیت به دلیل تنوع انتخاب های بشر است که در آینده انجام خواهد شد. ما بر شناسایی و توصیف پویایی های کلیدی نوظهور در هر سطح تمرکز می کنیم ، از جمله اینکه چه چیزی آنها را تحریک می کند و چگونه ممکن است در طول زمان تکامل پیدا کنند. سرانجام ، بخش سوم چندین عدم قطعیت اصلی را مشخص می کند و از آنها برای ایجاد پنج سناریوی آینده برای جهان در سال 2040 استفاده می کند. این سناریوها به منظور پیش بینی نیستند ، بلکه به منظور افزایش دیافراگم از نظر امکانات ، ترکیب های مختلف چگونگی ساختار را مورد بررسی قرار می دهند. نیروها ، پویایی های در حال ظهور و عدم قطعیت های کلیدی می توانند نقش داشته باشند. هنگام کاوش در آینده بلند مدت ، چالش دیگر این است که کدام موضوعات را مورد بررسی و تأکید قرار دهید و کدام موارد را کنار بگذارید. ما بر روندها و پویایی های جهانی و بلندمدت تمرکز کردیم که به احتمال زیاد جوامع ، ایالت ها و سیستم بین المللی را برای دهه ها شکل می دهد و آنها را در زمینه وسیع تری ارائه می دهد. بر این اساس ، در مورد سایر مسائل و بحرانهای کوتاه مدت کمتر وجود دارد. ما این تجزیه و تحلیل را با فروتنی ارائه می دهیم ، زیرا می دانیم که همیشه آینده به طریقی که ما پیش بینی نکرده بودیم شکل می گیرد. گرچه گرایش های جهانی لزوماً بیشتر از بیشتر ارزیابی های اطلاعاتی سوداگرانه است ، اما ما بر مبانی تجارت تجزیه و تحلیل خود تکیه می کنیم: استدلال هایی را ارائه می دهیم که بر مبنای داده ها پایه گذاری شده و به طور مناسب مورد بررسی قرار می گیرند. ما کار خود را نشان می دهیم و آنچه را که می دانیم و نمی دانیم توضیح می دهیم. ما فرضیه های جایگزین و اینکه چگونه ممکن است اشتباه کنیم را در نظر می گیریم. و از مواضع یا ترجیحات سیاست حمایت نمی کنیم». 

برای مشاهده گزارش کامل به این آدرس مراجعه نمایید یا بر روی تصویر زیر کلیک کنید: https://www.dni.gov/index.php/global-trends-home

 

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به مرکز مطالعات آینده پژوهی فردا بوده و استفاده از مطالب بدون ذکر نام منبع مجاز نیست (طراحی و اجرا: 09125010846)

Template Design:Dima Group

بالا